Čo obsahuje senzitívna receptúra pre psov?
Tak ako my, aj naši štvornohí miláčikovia sú len z mäsa a kostí. Neraz sú skúšané aj po zdravotnej stránke. Musíme spozornieť pri každej zmene v stravovacích či v iných bežných návykoch. Vo všeobecnosti strava zodpovedá rozdielnym potrebám podľa veku, veľkosti plemena aj podľa fyzických aktivít a kondície. Žiaľ, čoraz častejšie prispôsobujeme kŕmnu receptúru citlivejšiemu tráveniu. Ako na to?
Zabezpečujeme krmivo pre psov s funkčnou receptúrou
Veľa závisí aj od toho, koľko času trávime so svojím psíkom. Najviac by sme mu mali obetovať v období šteňaťa a v jeho najintenzívnejšej fáze rastu (cca. do 6. mesiacov). Vtedy sa najviac prejavuje jeho obratnosť, zmyslové vnímanie, pohybový aparát a funkčné trávenie. So psíkom pravidelne dochádzame na preventívne prehliadky, ktoré nám najlepšie ozrejmia jeho zdravotný stav.
Pri psíkoch s citlivejším trávením je nevyhnutné zabezpečiť selekciu kŕmnych zložiek a odhaliť prípadný alergén.
Je to zdĺhavý proces, pričom sa od majiteľa vyžaduje precíznejšie skúmať zloženie dostupného krmiva pre psov. Potravinové alergie vyvolávajú totiž rôznu intenzitu neprimeranej reakcie na bežné zložky v potrave.
Dobre im „padne“ krmivo sensitive ultra Premium
Odporúča sa zvlášť kontrolovať, či je vybrané krmivo dobre stráviteľné aj pri alergii na hovädzie, bravčové, hydinové mäso, ale aj na králičie či rybie. To patrí k najčastejším spúšťačom potravinových alergií. Pri špecifických nárokoch na výživu krmivo neobsahuje ani stopy lepku, konzervantov či dochucovadiel. Stravu obohacujeme o poľovné mäsko, prírodné byliny a oleje.
Za najlepšie granule pre psov s citlivejším trávením považujeme len tie, ktoré v opise zloženia nezavádzajú, resp. správne pomenujú každú zložku v receptúre. Máme tým na mysli napr. rozdiely medzi produktmi z mäsa a s mäsovou príchuťou a ostatné vedľajšie produkty či už rastlinného alebo živočíšneho pôvodu.
Zdroj obrázku: Tikhonova Yana / Shutterstock.com